konsultantka avon

Konsultantka AVON ‒ popularne mity

Jeśli zawsze chciałaś pracować jako konsultantka Avon, ale słyszałaś lub czytałaś sprzeczne opinie o tym zawodzie, chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze mity, które krążą w sieci. Mamy nadzieję, że poniższa treść pomoże Ci w podjęciu decyzji i wprowadzi w świat kosmetyków uwielbianych przez mnóstwo kobiet, mężczyzn i dzieci.

Mity dotyczące godzin pracy i wynagrodzenia

W internecie możesz znaleźć sporo nieprawdziwych informacji dotyczących ilości czasu pracy czy wypłaty. Do najpopularniejszych należą: konieczność przepracowania określonej liczby godzin w miesiącu, niska płaca czy brak możliwości łączenia pracy w Avon z inną.

To błędne wiadomości! Konsultantka wykonuje swoje zawodowe obowiązki, kiedy chce. Dzięki czemu życie służbowe nie musi pochłaniać całego dnia. Na pewno zostanie Ci mnóstwo czasu na hobby, czy spotkania z przyjaciółmi. Ze względu na to, że sama planujesz swój dzień, tydzień czy miesiąc, możesz być konsultantką, jednocześnie pracując w innej firmie. Jeśli lubisz swój zawód i nie chcesz go zmieniać, ale marzysz o nowym doświadczeniu ‒ Avon to miejsce dla Ciebie. W naszym zespole na pewno się rozwiniesz, a co za tym idzie, zdobędziesz nowe kompetencje, które pozwolą Ci na sprzedawanie dużej ilości kosmetyków, a w konsekwencji na otrzymywanie wysokich wypłat.

Kolejny mit, który musimy obalić, wskazuje, że praca konsultantki to akwizycja. Pamiętaj, że wykonując swoje służbowe obowiązki w Avon, nie chodzisz od domu do domu i nie zachęcasz obcych do zakupów. Nie zatrzymujesz także ludzi na ulicy, nie dzwonisz na wylosowany numer telefonu.

Nieprawdziwie informacje o rekrutacji

Czytałaś w sieci, że konsultantką Avon może zostać tylko młoda kobieta, która ma już doświadczenie zawodowe w branży kosmetycznej? Nic bardziej mylnego! Do naszego zespołu zapraszamy wszystkich ‒ także osoby stawiające pierwsze kroki w sprzedaży produktów do pielęgnacji ciała czy makijażu. Liczy się osobowość i cechy charakteru, dzięki którym będziesz mogła wejść w świat kosmetyków Avon i rozwijać swoją pasję. Nie martw się, nauczymy Cię, jak skutecznie zdobywać klientów i polecać proponowane wyroby.

Jesteś zdana sama na siebie? Absolutnie!

Jeżeli wierzysz w mit, że konsultantka Avon pracuje solo, spieszymy z wyjaśnieniem. Zespół Avon jest do dyspozycji każdego pracownika przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu masz pewność, że możesz zwrócić się do lidera, który na pewno pomoże Ci rozwiązać dany problem.

Narzędzia pracy

Niektórzy uważają, że firmy kosmetyczne nie należą do tych, które szybko się rozwijają. Zarzucają branży brak nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających wykonywanie poszczególnych obowiązków. Jak się domyślasz, to kolejny mit, który musimy obalić.

Mimo iż drukowane katalogi Avon świetnie przedstawiające poszczególne kosmetyki są lubiane zarówno przez pracowników, jak i klientów, dziś do dyspozycji oddanych jest wiele innowacyjnych narzędzi, m.in. ikatalogAVON, aplikacja AvonOn czy sklep online. Co ważne, konsultantkom oferujemy mnóstwo szkoleń z powyższych rozwiązań.

Nieprawdą jest także, że zamówione kosmetyki Avon musisz sama dostarczyć do kupujących. Absolutnie nie przejmuj się ich wysyłką. Za to w firmie odpowiedzialny jest inny zespół. Ty skup się na poszerzaniu swojej wiedzy dotyczącej oferowanych produktów czy budowie bazy klientek w różnych częściach kraju.

Kosmetyki

Najmniej mitów dotyczy artykułów Avon. Mnóstwo osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to świetne propozycje w atrakcyjnych cenach, co ogromnie nas cieszy. Wiele kosmetyków znajdziesz na naszej stronie. Przejrzyj kategorie produktowe, złóż zamówienie i wypróbuj preparaty do pielęgnacji poszczególnych części ciała, wykonywania makijażu czy perfumy. Dzięki temu będziesz mogła je później polecać kupującym.

Warto zostać konsultantką Avon

Już znasz najpopularniejsze mity o pracy w Avon. Dlatego też nie szukaj zbędnych informacji w sieci. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kosmetyków, skontaktuj się z nami. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w doborze najlepszych produktów, o których później będziesz mogła opowiadać potencjalnym klientom.